Бібліотека Путрівського академічного ліцею

Бібліотека Путрівського академічного ліцею започаткувала популяризацію учнівських захоплень і уподобань. Відкривачем виставки колекції мультиплікаційних персонажів став учень 6-а класу Гайдамаченко Леонід. Однокласники, друзі,вчителі з інтересом розглядали транспорт, літаки, фігурки героїв."Я пишаюсь,що в мене такий талановитий однокласник"- такий відгук написав товариш Льоні у журналі відгуків.
Запрошуємо всіх,хто бажає показати свої колекції.


09 березня 2025 виповнилась 211 річниця з дня народження генія українського народу Т.Г.Шевченка. В шкільну бібліотеку завітали учні 4-а класу зі своєю вчителькою Берестяною Оксаною Володимирівною.В конкурсі читців поетичних творів взяли участь усі бажаючі учні. Дітей зацікавили раритетні видання творів Т.Г.Шевченка на виставці літературних творів генія, інформація завідуючої бібліотекою про те,як викупляли Шевченка з кріпацтва, про кількість творів та картин,які встиг написати Шевченко за своє коротке життя, кількість пам'ятників у світі геніальному українцю, твори,які стали музичними хітами в наш час.


Найщедріша дарувальниця 2025 року.


Бібліотека Путрівського академічного ліцею облікує подарунки, які поповнили наші фонди після Міднародного дня дарування книг. Дарувальниками стали Савельєв Рома,учень 1-А класу, Гончаров Олексій та Терещенко Роман,учні 2-Б класу, Бобров Іван,учень 3-А класу,Гайдамаченко Ярина,учениця 3-Б кл., Білич Андрій,учень 4-Б кл.,
Муренко Дар'я,учениця 4-І кл.,Кутовий Владислав,
учень 5-І кл., Гайдамаченко Леонід та Грицик Катерина,учні 6-А кл.,Назаренко Георгій,
Чєрнєв Володимир,Дейнека Поліна,учні 6- І класу, а також група учнів 11 класу. Найщедрішою дарувальницею у Міжнародний день дарування книг стала учениця 6-І класу Маєвська Вікторія,за що ми дякуємо їй та сім'ї. Її 18 яскравих сучасних книжичок прикрасили наш фонд. Всім дарувальникам говоримо "Велике спасибі"


14 лютого 2025 року в усьому світі проходить Міжнародний день дарування книг.Щороку дарувальниками бібліотеки Путрівського академічного ліцею стають педагогічні працівника та учні різних класів нашого закладу.
Запрошуємо всіх бажаючих стати дарувальниками нашої бібліотеки.Ми з вдячністю приймаємо книги українських авторів в хорошому стані, історичну та науково - популярну літературу,енциклопедичні видання. За останні три роки бібліотека поповнилась більш,як
250- ма різноманітними дитячими книгами,
словниками,довідковими виданнями.На кожному екземплярі зазначено ім'я
дарувальника.
Небайдужі!Приєднуйтесь до нашого списку!


Сьогодні - Всесвітній день читання вголос.Цей день був започаткований Міжнародним освітнім проектом"LitWorld" у 2010 році,щоб мотивувати дітей,підлітків і дорослих відзначити силу слова і право кожної людини читати і писати.Цей день заохочує людей взяти в руки книгу,знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи креативну
силу читання.Ця подія має за мету заохочення молодого покоління до читання вголос. Почитайте сьогодні своїм дітям і запропонуйте їм зробити те ж саме.Ви не пожалкуєте!


30 січня 2025 року виповнилось 95 років з дня народження дитячого сонячного письменника Всеволода Нестайка. Він написав більше 30 повістей,романів і збірок оповідань."Майстер дитячих пригод,добрий янгол дитячої літератури" - так називали письменника колеги.Його підліткова трилогія "Тореадори з Васюківки" у 1979 році за рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури внесена до Особливого Почесного списку Ганса Християна Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.Його книги перекладені 20 мовами оповідань.У 1965 році "Тореадори з Васюківки" екранізувала Харківська студія телебачення і тоді ж стрічка отримала гран - прі на фестивалі у Німеччині і першу премію в Австралії.
Фільм для показу закупили 72 країни.Але,на жаль,в Україні його не показали.
Цензурі не сподобалось,як вели себе діти.
Смерть Всеволода Нестайка стала великою втратою для багатьох молодих літераторів.Сотні киян в день похорону взяли з собою дзеркальця,щоб провести улюбленого письменника сонячними зайчиками.

До річниці з дня народження В.Нестайка в шкільній бібліотеці організовоно виставку його творів.
Діти з задоволенням знайомляться з цікавими книгами.


Запрошує-бібліотека


Міжнародний-день-дитячої-книги


Наші новинки


16-листопада-День-гудзиків


9 листопада - День української писемності та мови.
Зачинателем української писемності традиційно вважається Нестор Літописець,а його твір "Повість минулих літ"- першим твором української літератури. У 1997 році, враховуючи роль української мови щодо згуртування народу України, було ухвалено запровадити святкування Дня української писемності та мови.
Цей день приурочений до церковного свята - Дня пам'яті Нестора Літописця.
Наша мова дуже сильна. Незважаючи на те,що впродовж 400 років вона заборонялася і не могла розвиватися вільно,українська мова вистояла і зберегла свою самобутність.
Незламна наша мово! Ти меч і орало нашого народу.Тільки ти можеш захистити народ від будь-якого агресора краще,ніж вояки і політики,тільки ти здатна вивести нас із найстрашнішої біди.Тільки ти можеш навчити нас працювати добре, по-українськи, тільки завдяки тобі ми тепер маємо свою державу. Ти найдавніша і найсучасніша,найсильніша і найміцніша наша зброя. Немає в світі кращої!
Ця мова могла народитися тільки в раю…
А ми вахлаки занехаяли мову свою
І мову чужинців-підступно-отруйну змію-
Пригріли в справік українському нашім краю!
Нас мова чужа і принижує і зневажає
І нашу духовність з'їдає,мов крицю іржа.
Вже й рідна земля нам чужіша,ніж просто чужа,
І байдуже нам,де цьому яничарству межа.
Ми раю вигнанці і вигнано нас недарма.
За нашу любов- до чужих батога і ярма.
За те,що ми є,а неначебто нас і нема.
За те,що язик галасує,а мова- німа.
Ця мова могла зародитися тільки в раю,
Для того,щоб люди створили любов і сім'ю.
І пісню таку,що натхнення дає солов'ю.
Чого ж бо ми так занехаяли мову свою?
Цей вірш написав поет Іван Низовий у далекому 1988 році.
Бережімо наш скарб,мову наших дідів і прадідів, мову Т.Г.Шевченка і Г.С.Скоророди, В.Симоненка і В.Стуса, замучених і страчених письменників і поетів епохи Відродження, Ліни Костенко і всіх,хто стоїть на захисті нашого скарбу.


Всесвітній-день-яблука

Найстаріша-книга-на-Русі