Дистанційне навчання

Вже п’ятий рік поспіль, вчителі нашого закладу активно використовують систему G Suite for Education, що представляє собою, пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й набір додатків/інструментів для спільної роботи учнів-батьків-вчителів. Ця система надає необмежені можливості для зручного, безпечного, ефективного навчання.

На період воєнного стану навчання у Путрівському академічному ліцеї відбувається дистанційно в повному обсязі, за розкладом та згідно навчальних планів.
Для учнів 1-10 класів організовано дистанційне навчання в додатку Google Classroom.
Відповідно до мережі закладу в системі створені класи з певною кількістю учнів. Учні отримують повідомлення і завдання через додаток та виконують його, прикріплюючи свою роботу. Всі роботи зберігаються в структурованому вигляді в каталозі на Google Диску. В панелі викладача у реальному часі оновлюється список виконаних робіт, їх можна переглянути, перевірити, поставити відповідну оцінку і написати коментар.
У кожної дитини є доступ до завдань, ведеться активний зворотній зв'язок з вчителем та діти отримують оцінки за виконані роботи.
Це дозволяє поєднувати процеси вивчення, закріплення та засвоєння навчального матеріалу.
Адміністрація має доступ до всіх Google Class(ів), що дозволяє не лише якісно організувати освітній процес, а й контролювати та координувати його в разі потреби.

Шановні учні та батьки! Звертаємо вашу увагу на те, що не менше 60% навчального часу, передбаченого освітньою програмою ліцею, організовується у синхронному режимі – онлайн (решта занять в асинхронному режимі).
Усі навчальні матеріали, завдання до уроків, посилання на відео-уроки, інструкції щодо формату проведення уроку, завдання для самостійної роботи та терміни їх виконання будуть надаватися вчителями учням 3-10-х класів — на освітній платформі Google ClassRoom.
Облік навчальних досягнень учнів 5-10 класів проводиться на платформі nz.ua, доступ до якої мають усі діти і батьки учнів. Соціальний педагог та психолог закладу, за потреби, буде проводити індивідуальні та групові консультації для батьків учнів. У разі виникнення запитань, у першу чергу, ви можете звернутись до вашого класного керівника – вашого порадника та помічника.
Звернутися до адміністрації Путрівського ліцею, соціального педагога, психолога, вчителів ви можете через електронну пошту, розміщену на сайті ліцею, а також через нашу сторінку у Facebook.
Дорогі діти! Пам’ятайте, що період дистанційного навчання – це не канікули, тому виконуйте завдання щодня і не відкладайте їх на потім.
Бажаємо усім доброго здоров’я!
Гімназія чекає на зустріч із вами!

Пам’ятка для вчителя під час дистанційного навчання

Дистанційне навчання запроваджується в закладі освіти відповідно до чинного законодавства та за рішенням педагогічної ради. Не менше 60% навчального матеріалу з кожного предмету викладається синхронно онлайн, з використанням сервісів Meet та Zoom. Навчальні матеріали та завдання з кожного предмету мають бути розміщені в Classroom до початку уроку за розкладом.
З кожної теми необхідно надавати чіткі інструкції щодо роботи учнів (уникати узагальнених фраз «прочитати», «опрацювати», «ознайомитись»). Обов’язково повідомити учнів, чи буде їх робота оцінена, надати критерії оцінювання. Учитель обов’язково повідомляє учнів – оцінювання буде вибірковим, або повним (у всіх учнів класу). Якщо учень не здав роботу своєчасно, учитель здійснює її перевірку тільки за згодою. Відсутність роботи учня (без поважних причин, які обов’язково мають бути з’ясовані та підтверджені) дає підстави учителю виставити один бал за даний вид діяльності.
Учитель зобов’язаний через Classroom своєчасно повідомляти учням оцінки, здійснювати зворотний зв’язок, відповідати на запитання, надавати консультації в межах свого робочого часу.
Учитель-предметник за потреби здійснює координаційну діяльність із класним керівником.

Поради щодо проведення дистанційних уроків

 1. Мінімум пояснень, максимум інтерактиву.
 2. Учням надавати чіткі інструкції щодо використання веб-ресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо.
 3. Використовувати відео пояснення навчального матеріалу.
 4. Поєднувати цифрові завдання, роботу з підручником та робочим зошитом.
 5. Організовувати онлайн-зустрічі для тих учнів, кому потрібна консультація

Пам’ятка для учнів під час дистанційного навчання

І. Облаштуй своє домашнє навчальне середовище.

Організуй робоче місце: кожний підручник, зошит, інше навчальне та канцелярське приладдя мусять мати своє постійне місце. Дотримуйся правила, що предмети, якими ти користуєшся щодня, повинні знаходитися «під рукою», щоб під час роботи не витрачати час на пошук.
На стіні перед очима варто розмістити невелику дошку з розкладом занять та іншою оперативною інформацією.
Зовнішній вигляд також має значення. Візьми собі за правило щовечора прибирати залишки денних занять і готувати стіл і приладдя на завтра.

ІІ. Самоорганізація навчання. Пам’ятай про академічну доброчесність.

Складай розклад усіх своїх занять на тиждень у вигляді шаблону–графіка – так ти будеш бачити перспективу.
Виконуй завдання своєчасно, не відкладай на «потім».
Дотримуйся чіткого дедлайну щодо надання завдань на перевірку вчителю (відповідно до положення «Про дистанційну форму здобуття освіти в Путрівському академічному ліцеї»)
У виконанні завдання дотримуйся чіткої інструкції від вчителя.

ІII. Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень.

Правила поведінки на онлайн – уроці: працюємо з увімкненими камерами, нік – ваше прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня вимкнутий. Почнеться обговорення – і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони. В чаті вести спілкування відповідно до теми, задавати запитання по суті уроку.

IV. Пам'ятай !!!! Чітко дотримуйся складеного режиму дня, хоч би як непросто це було.

Докладай зусиль, щоб не відхилятися від нього. Через 21 день життя за розпорядком стане нормою, перейде надалі у звичку. А ще допоможе виробити силу волі.

ВАЖЛИВО! Дистанційне навчання організовується для учнів, які не мають медичних протипоказань до занять з комп’ютерною технікою.


Корисні посилання для дистанційного навчання

Learning passport
Освітня платформа для дітей, молоді, освітян та батьків, на якій розміщені у вільному доступі корисний та якісний цифровий контент – онлайн-курси, відео, текстові та інтерактивні матеріали.
https://ukraine.learningpassport.unicef.org/

Дистанційна школа для учнів
На сайті Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочала функціонування «Дистанційна школа для учнів».
Контент містить 10-ти або 15-хвилинні навчальні відео пояснення нового матеріалу з усіх основних навчальних предметів для 5-11 класів. Для учнів початкових класів розміщені відео з математики (з 1 по 4 класи) та української мови (з 2 по 4 класи).
Використання контенту «Дистанційної школи для учнів» полегшить та підвищить ефективність процесу організації дистанційного навчання учнів, які можуть переглядати відео пояснення нового матеріалу у зручний для них час стільки разів, скільки їм потрібно для кращого розуміння нових знань.

ТОП-10 корисних посилань


 • wordwall.net - інтерактивні вправи
 • childdevelop.com.ua/generator/letters/anagram.html - генератор завдань
 • liveworksheets.com - інтерактивні завдання, англійська мова
 • blimb.su - вправи для очей
 • baamboozle.com - цікаві вправи, англійська мова
 • conceptboard.com - інтерактивна дошка
 • wheeldecide.com/wheels - рандомайзер
 • matchthememory.com/play - генератор карток пам'яті
 • pilasbloques.rozh2sch.org.ua/#/desafio/232 - програмування для діток
 • osvitanova.com.ua/posts/4181-12-interaktyvnykh-onlain-doshok-dlia-dystantsiinoho-navchannia-ta-spilnoi-roboty
 • 12 інтерактивних онлайн-дошок для дистанційного навчання та спільної роботи
-Всеукраїнська-школа-онлайн

-про-дистанційне-навчання

наказ-про-призначення-відповідальних-за-організацію-дистанційного-навчання

-дистанційненавчання-наказ

-з-ПРОТОКОЛу-7-30-08-22