Всесвітній день переробки вторинної сировини

До Всесвітнього дня переробки вторинної сировини (15 листопада) для учнів 2-Б класу була проведена виховна година у вигляді квесту. Розпочалося спілкування з перегляду та обговорення презентації: другокласники дізналися про період розкладу паперової серветки, сірників, металу, пластика, скла; рахували скільки часу потрібно для їх розладу; дізналися про продукцію, яка виготовляється з перероблених матеріалів.
Потім обговорили правила роботи в команді під час квесту. Діти, обравши улюблену геометричну фігуру, поділилися на 3 групи. Щоб отримати конверт із завданнями, команди повинні були скласти міні-плакати з пазлів, які проінформували їх про користь від утилізації вторинної сировини. І почалися змагання. Обчисливши приклад, "шукачі" кожної з команд відкрили певні полиці та знайшли вторинну сировину( паперові тарілки, тетрапаки, пластикові пляшки) і передали їх для надання їм "другого життя" "майстрам" своїх команд. Потім розгадали анаграми (назви вторинної сировини) та відшукали заховані по класній кімнаті макулатуру, тетрапаки, пластикові плашки, на приладі яких "фахівці" команд показали правильне їх пакування для утилізації.
"Майстрам" допомагали всі члени команд, тому вийшли чудові, зроблені власними руками, вироби: коробочка для лінійок та олівців, ємкість для серветок для дошки та годівнички для зимуючих птахів. Останнє завдання для команд- колективне фото з результатами своїх завдань. Інтелектуально-екологічно-природничий квест був для учнів новиною, щось не виходило, в чомусь потребували допомоги, але було цікаво та захоплююче. (Все виготовлене використовується в класі,годівнички діти обіцяли розвісити на деревах поблизу домівок).