День вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33 рр.

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей День пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам, світовій спільноті замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу.

24 листопада 2017 року у Путрівському НВК було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до учнів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

У вестибюлі навчально-виховного закладу створено куточок Пам’яті, присвячений трагедії 1932-1933-х років XX століття. Фотокартки, спогади очевидців страшного Голоду тих жахливих років, колоски, свічка скорботи – усе це щороку нагадує нам, сучасникам, про один із найстрашніших злочинів в історії людства – жорстоке винищення української нації. Саме того народу, який споконвіків трудиться на землі, вирощує хліб - життєву основу в усі роки історичного і майбутнього життя українців.

У актовій залі закладу діти переглянули відеоролик до пісні “Свіча” у  виконанні О. Білозір, старшокласники підготували сценку з життя матері-страдниці, яка не знає, що їй робити, як допомогти діткам пережити зиму, як полегшити страждання… В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

На сцені з’являється мати – Україна, звучить молитва до Богородиці– заступниці, до всіх сил небесних з благанням порятунку для українців! Менші вихованці вийшли на сцену із запаленими свічками та звернулися до присутніх словами:

Прошу, у серці запаліть

Скорботи полум’я священне

Та крізь століття пронесіть

Сльозу безвинно убієнних!

“Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.”

На завершення заходу учні під супровід пісні “Боже, Україну збережи!” організували флешмоб–єднання нас, живих, які схилилися у молитві з благанням миру на Україні, сили, волі, мудрості і наснаги для зміцнення нашої держави, господарювання на власній землі!