Історія Путрівського академічного ліцею

П У Т Р І В С Ь К А  Ш К О Л А !!!

    Перша школа в селі  Путрівка в кінці 20-х років минулого століття була початкова – 4 класи.

Знаходилась вона в приміщенні теперішньої  сільської  ради. Першими вчителями були: місцевий священик – Семен Кирилович Андрусик, та його дружина Галина Матвіївна. Це подружжя проживало при школі  та мало трьох дітей. Одна донька померла від сипного тифу  та похована на

Путрівському кладовищі. Згодом сім’я переїхала до Києва., а школу  в 1930 р.  перенесли в найкращий будинок, який був у селі. Поряд з будинком розташовувалась конюшня. Цей будинок ( дата будівництва – 1905 р.) належав куркулисі – Коржелецькій  Машуні, яка не мала своїх дітей.

Згодом вона переїхала жити в місто Боярка, а далі зв'язок рідних з нею переривається. За однією із версій її розстріляли, а можливо, що вона виїхала до Німеччини.

У 1932р. за ініціативи голови колгоспу Пилипа Чумака в приміщенні були створенні дитячі ясла.

Після навчання на педагогічних курсах у 1931 р. Марія Юхимівна Заїка призначена завідуючою цієї дошкільної установи. Нянями були: Павленко Марія, Павленко Ольга, Заєць Ганна. Кухаркою було призначено  Чумак Єфросинію, а хліб для дітей випікала  Марія Юхимівна. У роки Голодомору 1932-1933 років дитячий заклад прихистив десятки дітей-сиріт, батьків яких скосила голодна смерть.

.1

На фото –курси вихователів дитячих ясел,м.Васильків,1930 рік.

При школі діяв лікнеп, в якому вчилися грамоти люди старшого покоління. До Великої Вітчизняної війни 1941-1945р. директором школи був   Гаврило Макарович Мельниченко. Під час війни заняття проводились нерегулярно. Приміщення школи на початку війни слугувало санітарною частиною, в яку звозили поранених. Тих, хто помирав, захоронювали під старими яблунями в саду біля школи.

Відновились заняття в школі відразу після звільнення Київської області від фашистських загарбників у 1943 році. У воєнні роки директором був Іван Данилович Коваленко.

У 50-х роках зроблено добудову між двома будиночками і школа стала семирічною. Вчителями були – Заїка Галина Олександрівна, Богдан Федір Іванович, Олексій Михайлович Козленко, Заїка Любов Карпівна.

2

На фото – осінь 1949 року,Заїка Галина Олександрівна та Богдан Федір Іванович зі своїми вихованцями.

3

На фото – Учні 2-го класу,1950 рік. Вчитель – Олексій Михайлович Козленко зі своїми вихованцями.

4

На фото – Олексій Михайлович Козленко з учнями 4-го класу. 20 листопада 1952 року.

До 1961 року педагогічний колектив очолював Іван Омелянович ІЛЬЄНКО.

З 1961-го по 1989 рік – Михайло Филимонович ПАНТЮХОВ. Усі ці роки добудувались класні кімнати і згодом заклад став дев’ятирічним.

З 1990-го по вересень 2014 року директором школи був Олександр Михайлович ПЕЛЕВІН.

Нині цю посаду обіймає Леся Сергіївна БИТЬКО.

У лютому 2021 року було перейменовано та внесено зміни до статуту Путрівського НВК.  Нове найменування закладу: Путрівський опорний заклад освіти - освітній центр Глевахівської селищної ради Фастівського району Київської області.

Сьогодні Путрівський ОЗО - це опорний заклад з дошкільним відділенням та початковою школою, у якому працюють  70 педагогів  та вихователів  і  здобувають освіту 722 учні  із сіл Путрівка, Березанщина, Крячки, Кобці, інших сіл району та міста Василькова.

Адміністрація  та педагогічний колектив  ОЗО тісно співпрацюють  із державними органами влади, закладами освіти ОТГ, району та області, громадськими  та благодійними організаціями, впроваджують інноваційні  освітні технології, почали працювати за проєктом «Школа майбутнього», завдяки якому учні матимуть змогу застосовувати теоретичні знання на практиці за допомогою наукових дослідів та експериментів.

Успішно налагоджено співпрацю із освітньою платформою «РЕФОБ», «Гіпермаркетом знань». Даний сайт вміщує приблизно 600 розроблених кейс-уроків, кожен з яких має міжпредметні зв’язки та приурочений до сучасних умов життя. З 2015 року розпочато навчання за програмою «Інтелект України».