Безпека в Інтернеті

Google Центр Безпеки - практичні поради, які допоможуть вашій родині опанувати нові технології, гаджети та сервіси в сучасному інформаційному світі, що невпинно змінюється.

Користувачам YouTube - вказівки та поради від сервісу YouTube, як правильно налаштувати, щоб було цікаво та безпечно.

https://www.youtube.com/watch?v=dJn2g2zxOik

Правила Інтернет безпеки та етики, для дітей та підлітків

Ні в якому разі не надавайте незнайомим людям, особисті дані про себе (інформацію про адресу, мобільного номеру і т.д.) без відомості батьків.

Якщо ви отримуєте інформацію (хтось розповідає, ви отримуєте повідомлення або самостійно прочитали в Інтернет ресурсі), яка тривожить вас або вводить в стресовий стан – обов'язково зверніться за допомогою до дорослих (батьків, вчителів, вихователів, керівників), і ні в якому разі не намагайтеся вирішувати ситуацію самостійно!

Завжди пам'ятайте! Спілкування в Інтернет просторі може бути небезпечним. Якщо ваш співбесідник, якого ви ніколи не бачили, пропонує вам зустрітися в реальному житті, не поспішайте погоджуватись – люди в мережі можуть видавати себе за іншу особу! Перед тим як погоджуватись на зустріч, порадьтеся з батьками та заручіться їх супроводом при першій зустрічі.

Якщо вам на електронну пошту приходить лист від невідомого користувача – не поспішайте відкривати його (особливо якщо там посилання або вкладений файл), це може нашкодити комп'ютеру та інформації на ньому.

Ні в якому разі не повідомляйте ваші паролі окрім близьких людей (членів родини).

Не порушуйте правил безпеки в користуванні Інтернет мережі – які були створені за для зручності та комфорту в користуванні.

Ні в якому разі не погоджуйтесь оплачувати послуги, купувати товар в мережі Інтернет (або виконувати дії які можуть потребувати грошового вкладу) без сповіщення та згоди батьків.

В листуванні Інтернет мережею – завжди проявляйте ввічливість та тактовність, і співбесідник відповідатиме вам тим же.

При електронному листуванні, уважно слідкуйте за текстом, і не набирайте його великими літерами – користувачі мережі сприймають це як крик.

Якщо ви заздалегідь не домовлялися зі співбесідником – не вкладайте в електронного листа великі файли.

Не надсилайте повідомлень з певною інформацією, чужим користувачам без їхньої згоди – такі листи фільтруються як "Спам"!

В світовій мережі, дотримуйтеся тієї поведінки, яку б сприймали ви самі!